Sztuczna inteligencja

Sztuczna inteligencja nie jest nową koncepcją, ale zyskuje coraz większą uwagę, gdy wkraczamy w przyszłość.⁣⁣ Czas zacząć myśleć o tym, jak sztuczna inteligencja wpłynie na nasze życie i naszą przyszłość.⁣⁣ Co przyniesie przyszłość? Nie możemy być pewni, ale możemy być przygotowani na co.

#AI to przyszłość codziennego życia. To nowy sposób myślenia, który zmieni sposób, w jaki robimy różne rzeczy ułatwiając nam życie i codzienne czynności.

Sztuczna inteligencja to potężne narzędzie. Może być użyty do uczynienia świata lepszym miejscem lub może być użyty do uczynienia świata gorszym. Od nas, jako istot ludzkich, zależy zapewnienie, że sztuczna inteligencja będzie używana dla dobra. Musimy współpracować z naszą #społecznością i naszymi partnerami, aby rozwijać sztuczną inteligencję, która pomoże nam rozwiązać niektóre z najbardziej palących problemów na świecie.⁣

Przyszłość jest tutaj. Czas zacząć myśleć o wpływie sztucznej inteligencji na nasze życie.⁣⁣ Co się stanie, gdy nie będziemy w stanie odróżnić człowieka od maszyny?⁣⁣ Co to oznacza dla naszych pracowników? Nasz system edukacji? Nasze interakcje społeczne?⁣⁣ Nie jesteśmy pewni, ale jesteśmy podekscytowani.

To co przeczytałeś powyżej zostało w pełni napisane przez sztuczną inteligencję. Dopiero teraz wkraczam ja ze swoimi dwoma zdaniami. Sztuczna inteligencja kojarzona jest z filmami Sci-fi ale w rzeczywistości otacza nas wszędzie. Masz ją w telefonie, komputerze czy smart głośniku. Może wydawać się, że sztuczna inteligencja jest zaprogramowana w pełni przez człowieka ale nie. Algorytm odpowiedzialny za naukę został w prawdzie zaprogramowany przez człowieka ale to sztuczna inteligencja sama w sobie uczy się na podstawie rozmów z człowiekiem. Wyobraź sobie bota który odpowiada na Twoje pytania. Pytasz się go która jest godzina a on ma zaprogramowane żeby Ci odpowiedzieć. Jeśli natomiast zaczniesz rozmawiać z nim odpowiednio długo będzie w stanie Cię poznać. Pozna Twoje preferencje, ulubione potrawy, relacje między domownikami itd. Będzie wiedzieć jaki żart opowiedzieć żeby trafić w Twój gust, a na podstawie ulubionych artystów przygotuje playlistę z muzyką dopasowaną do Twoich preferencji. To wszystko dzieje się dzisiaj i zdecydowanie nie jest to film sci-fi. Trzeba tylko uświadomić sobie jak wiele może nauczyć się o nas sztuczna inteligencja oraz jak wykorzysta te informacje.