Frytownica Xiaomi Air Fryer

Czy frytownica może być smart? Oczywiście! Frytownicę zakupiłem ponieważ mój dwulatek uwielbia jeść chrupiące rzeczy. Przygotowywanie placków ziemniaczanych na tłuszczu nie należy do najzdrowszych rzeczy a rozgrzewanie dużego piekarnika wedle dwóch placuszków mijało się z celem. Dzisiaj żałuję, że tak późno odkryłem możliwości frytownicy beztłuszczowej. Jako, że lubię rozszerzać swój Smart Home, przy zakupie padło na Xiaomi Mi Smart Air Fryer o pojemności 3.5L Urządzenie wyróżnia się ładnym, spójnym z Xiaomi designem ale też nieco wyższą ceną. Frytownice tej pojemności możemy dostać już za 150zł. Skąd więc dwukrotna różnica w cenie?

Frytkownica Xiaomi posiada wbudowany moduł wifi oraz łączność z aplikacją dzięki której możemy zdalnie sterować urządzeniem lub otrzymywać komunikaty o zakończonym trybie. Jeśli posiadacie inne urządzenia xiaomi można je również połączyć by wykonywały zautomatyzowane czynności. Np. Kiedy zacznie się smażenie to oczyszczacz powietrza ma włączyć wyższe obroty a po skończeniu światło w pokoju ma zacząć mrugać.

Poza tą funkcjonalnością samo urządzenie sprawdza się jak każde inne. Można w nim smażyć, piec, suszyć owoce a nawet robić własne jogurty. Ogranicza nas tylko wyobraźnia ponieważ samo urządzenie ma szeroki zakres temperatur od 40°C do 200°C. Przygotowanie smażonego jajka, tosta, frytek czy kurczaka nigdy nie było łatwiejsze. Urządzenie samo zakomunikuj o konieczność przemieszania lub o końcu trybu smażenia.

Więcej o specyfikacji technicznej można poczytać na stronie producenta a urządzenie łatwo zamówić przez internet.