Gry planszowe z lat 90

Gry planszowe kojarzą się wszystkim z chińczykiem i warcabami. Aktualnie produkowanym grom daleko do zwykłego Eurobiznesu. Rozgrywki potrafią wciągać na długie godziny i nie ograniczają się tylko do rzucania kostkom. Jeśli jednak zaczniesz wkręcać się w to hobby to musisz przygotować dość gruby portfel. No ale co z tymi grami z lat 90? W tych latach powstało wiele tytułów których nie powstydziłby się aktualny gracz, lecz w Polsce nie były one tak popularne. Przybliżę więc kultowe gry które w latach 90 królowały na polskich stołach:

Bierki

Gra zręcznościowa dla dużych i małych. Ciągłe kłótnie o to czy jakaś bierka się poruszyła. Zasady są proste i znane przez każdego, należy podnieść patyczek tak aby żaden inny się nie poruszył.

fot. rebel.pl

Flirt towarzyski

Pozycja obowiązkowa dla każdego nastolatka wyjeżdżającego na kolonię lub ferie. Gra zapewni sporo wesołej zabawy ale może też być początkiem zawarcia poważnej znajomości. Gra stanowi również świetną szkołę poczucia humoru i refleksu.

fot. rebel.pl

Eurobiznes

Chyba najstarsza gra biznesowa dostępna obecnie na rynku. Eurobiznes oparty jest na zasadach klasycznego Monopoly, praktycznie nie wprowadza żadnych zmian. 

fot. rebel.pl

Grzybobranie

W przedszkolu większość dzieci ścigało się o to kto zbierze więcej jadalnych grzybów i dotrze na metę.

fot.rebel.pl

Chińczyk

Gra dostarczała wiele emocji. Opierała się niemal wyłącznie na szczęściu w rzucaniu kostkom. Niewiele w niej strategii i logicznego myślenia ale co tam. Ważne, że gra była kolorowa i zajmowała dzieci na kilkadziesiąt minut.

fot.rebel.pl